KOLAGÉNOVá terapia

Tajomstvo svižného vzhľadu je ukryté v dokonalom vytvorení kolagénu. Najlepšie takého, ktorý si vytvorí vaše telo samo. Pre tieto účely bola vyvinutá nová metóda využívajúca technológiu svetelného žiarenia 633 nm. Technológiu objavili vedci z NASA a používa sa na urýchlenie liečenia rán a regeneráciu pokožky pri kozmických letoch. Princíp spočíva v tom, že špeciálne žiariče stimulujú organizmus k tvorbe vlastného kolagénu. To umožňuje mnohonásobne zlepšiť jeho účinnosť aj v hlbokých vrstvách pokožky. Trubice je možné osadiť takmer do všetkých solárií.

Čo je KOLAGÉN ?

Kolagén je väzivový glykoproteín, je hlavnou súčasťou spojivového tkaniva. Dodáva pokožke pevnosť a elasticitu. Pri postupnom starnutí sa rozpustný kolagén mení na nerozpustný. Kolagén sa degeneruje a jeho schopnosť viazať vodu prudko klesá.

Slovo kolagén pochádza z gréckeho jazyka: cola - lepidlo a genno - rodiť. „Lepidlorodný“ - táto definícia charakterizuje v plnej miere funkciu kolagénu. Je to bielkovina, ktorá „lepí“, „spája“ bunkové prvky, formuje z nich tkanivá aj orgány. Vyskytuje sa vo všetkých orgánoch, slúži ako látka spájajúca bunky. Kolagénové vlákna sú vbudované v prvky orgánov a tvoria komplikovanú štruktúru blán orgánov, takých ako sú napr.: pohrudnica, pobrušnica, osrdcovník, ako aj takých orgánov ako sú: srdce, obličky, pľúca, pečeň, cievky, kosti, oči a samozrejme koža. Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v organizme, pretože tvorí 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70% hmoty bielkovín kože. U žien po 25 rokoch veku sa tvorba kolagénu začne znižovať a vo vyššom veku sa postupne zastaví. Tým Váš organizmus stráca schopnosť regenerácie prirodzeného kolagénu. Vznikajú vrásky, celulitída, suchá pokožka, strácanie lesku nechtov a vlasov, začína sa neodvratný proces starnutia. Môžete ho ale spomaliť, zadržať a dokonca odvrátiť!

Účinky kolagénu:

 • priama, veľmi intenzívna hlboká hydratácia pleti a pokožky, strata pocitu vysušenej kože
 • zvýšenie elasticity a pevnosti a pružnosti pokožky
 • vysoko účinný proti celulitíde, rozšíreným cievkam a striám.
 • vyhladenie drobných vrások a redukcia hlbokých vrások
 • spomalenie procesu starnutia pokožky
 • hlboká hydratácia tkaniva
 • hodvábny vzhľad pokožky
 • liečivý a regeneračný účinok na opálenú, nebo slnkom spálenú pokožku
 • preventívny účinok
 • urýchlenie hojenia rán, hlavne pooperačných
 • odstránenie zmien pokožky spôsobených alergiou
 • regeneruje nechty a vlasy, vlasovú pokožku
 • nespôsobuje alergiu

Pre koho je kolagén určený?

Kolagén je určený pre každý druh pokožky, vrátane veľmi citlivej pleti. Kolagén sa obzvlášť odporúča pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je tiež vysoko účinný v odstraňovaní a prevencii kožných problémov, ako sú celulitída, akné, jazvy, strie, vredy, ekzémy, nadmerne suchá kože, znamienka, starecké škvrny, rozšírené vlásočnice. V prípade poškodenia pokožky urýchľuje jej hojenie (pooperačné rany), odstraňuje zmeny pokožky spôsobenej alergiou.

Nespôsobuje alergiu !

Tradičná ochrana pokožky pomocou bežných kozmetických prípravkov je samozrejme dôležitá. Tieto prípravky však pôsobia iba na vonkajšiu vrstvu pokožky a častokrát vyvolávajú nežiadúce alergické reakcie. Nemôžu preniknúť do najhlbších vrstiev, a tak kožu účinne regenerovať. Preto, aby došlo k účinnej regenerácii, je nutné zasiahnuť práve jej spodné vrstvy. Sú vyvinuté špeciálne prípravky, ktoré dosiahnu aj do spodnejších vrstiev. Avšak, najvhodnejšie je, keď si telo vytvorí kolagén samo. Využívaním prístrojov v kozmetickej praxi sa kolagén dostane do hlbších vrstiev pokožky,  a tým sa zvyšuje jeho účinok.

Kombinovaná terapia

Zariadenia kombinujúce kvalitné opálenie s výhodami kolagénovej terapie. Teraz možnosť vybavenia každého prístroja kombinovanou technológiou